Slovenské masmediálne právoEurópska diplomacia
Späť na: ODBORNÁ LITERATÚRA
Tlačiť

Valné zhromaždenie s.r.o. a a.s.

Valné zhromaždenie, riešenie konkrétnych problémov v praxi.
Predajná cena10,90 €
Predajná cena bez DPH9,91 €
Zľava
Suma DPH0,99 €
Cena / kg:
7d.gif
Popis

Valné zhromaždenie spoločnosti s ručením obmedzeným a akciovej spoločnosti

Spoločnosť s ručením obmedzeným a akciová spoločnosť sú na Slovensku najrozšírenejšími právnymi formami právnických osôb vykonávajúcich podnikateľskú činnosť. Nielen pre štatutárne orgány, ale aj pre samotných akcionárov a spoločníkov je dôležité podrobne ovládať problematiku valného zhromaždenia, na ktorom jednotliví akcionári a spoločníci vykonávajú práva, ktoré im vyplývajú z vlastníctva obchodného podielu či akcie. Všetci iste privítajú publikáciu, ktorá podrobne rozoberá všetky aspekty právnej úpravy a reálneho konania valného zhromaždenia (od zvolania až po uznesenie a zápisnicu z valného zhromaždenia).
K bezproblémovému priebehu valného zhromaždenia však nestačí len dôkladná znalosť právnych predpisov, ale aj skúsenosti s riešením situácií a prípadov, ktoré zákon upravuje len okrajovo, nejednoznačne, protichodne či dokonca vôbec nie, preto autor v texte upozorňuje aj na riešenie konkrétnych problémov v praxi.
Súčasťou publikácie sú aj vzory listín na zvolanie, samotný priebeh a ukončenie valného zhromaždenia, ako aj na zapísanie schválených zmien.

Autor: JUDr. Peter Strapáč
Počet strán: 208
Väzba: tvrdá
Rok vydania: 2011
Formát/ISBN: A5/978-80-8057-910-4

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.